Ev Sahipliği Yaptığımız Toplantılar

 • ISTR 9. Uluslararası Konferansı, 7-10 Temmuz 2010, İstanbul

  Konferans, 7-10 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti ve Üçüncü Sektör Araştırmaları Birliği (ISTR-International Society for Third Sector Research) 9. Uluslararası Konferansı bildiri çağrısı yapıldı. Her iki yılda bir dünyanın farklı bir şehrinde 600’den fazla araştırmacı ve sivil toplum temsilcisinin katıldığı konferansa Kadir Has Üniversitesi ve TÜSEV ev sahipliği yaptı. ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi'nde yerleşik bir kuruluş olan ISTR, üçüncü sektör, filantropi ve sivil toplum alanlarında araştırma ve eğitim dallarında çalışmalar yapan birey, enstitü, üniversite ve sivil toplum kuruluşundan oluşan bir üyelik ağına sahiptir. Her iki yılda yapılan konferansın 2010 yılı için belirlenen tema ise “Krizle Yüzleşmek: Üçüncü Sektör ve Sivil Toplumun Karşılaştığı Güçlükler ve Fırsatlar” olmuştur. Son bildiri başvuru tarihi 30 Ekim 2009 olarak uzatılmıştır. ISTR hakkında daha fazla bilgi ve Türkçe bildiri çağrısı metni için: www.istr.org

 • 20. Avrupa Vakıflar Merkezi Genel Kurul ve Konferansı, Mayıs 2009, İtalya

  2008’de TÜSEV ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşen EFC Genel Kurul ve Konferansı 2009’da Roma’da “Fighting Poverty, Creating Opportunities” temasıyla yapılmıştır. Konferansın açılış töreninde konuşan İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı konusunu vurgulamasının ardından konferansın kapanışında delegeler insan haklarına saygı konusunda ortak bir deklarasyon vermişlerdir.

 • Avrupa Konseyi STK Danışma Semineri Ev Sahipliği, Ocak 2009

  Avrupa Konseyi ve Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı (Conference of INGOs) tarafından düzenlenen Güneydoğu Avrupa STK Danışma Semineri İstanbul’da TÜSEV ev sahipliğinde gerçekleşmişti. İstanbul semineri Sivil Katılım Üzerine İyi Uygulamalar belgesi konusunda Konsey üyesi ülkelerin sivil toplum temsilcileriyle yapılan altı danışma toplantısından biri olarak planlanmış ve 16 Güneydoğu Avrupa ülkesinden 60 temsilciyi bir araya getirmiştir.
   

 • TÜSEV Yayınları Tanıtımı, Mart 2007, ABD

  Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Türkiye'de sivil toplum ve filantropi konulu yeni yayınlarını ABD'de düzenlediği bir dizi toplantıyla uluslararası kamuoyuna tanıttı. İlk sunum 5 Mart 2007'de New York'ta, ikinci sunum ise 9 Mart 2007 tarihinde Washington DC'de gerçekleşti.