Sosyal Girişimcilik Projesi

 • Türkiye'de Sosyal Girişimcilik Konferansı, 31 Mart 2010, İstanbul

  Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ve British Council ortak çalışmasıyla 2010 yılı boyunca ülkemizde sosyal girişimlerin ve sosyal girişimciliğin önündeki fırsat ve engellerin tespit edilmesi ve bu konuda lobi ve farkındalık yaratılması amacıyla geliştirilen Sosyal Girişimcilik Projesi kapsamında Türkiye’de Sosyal Girişimcilik Konferansı” 31 Mart 2010, Çarşamba günü düzenlenmiştir. Toplantı kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından 100 temsilciyi bir araya getirmiştir. Sosyal Girişimcilik Projesi, sosyal sorunlara kalıcı çözümler yaratmayı hedefleyen sosyal girişimciler ve sosyal girişimlerle ortak sorunlar üzerinde birlikte çalışmak, deneyimleri paylaşmak ve çözümler geliştirmek amacıyla hayat buluyor.
   

 • Basın Bülteni: Türkiye’de Sosyal Girişimcilik tartışılıyor

  Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ve British Council ortak çalışmasıyla 2010 yılı boyunca ülkemizde sosyal girişimlerin ve sosyal girişimciliğin önündeki fırsat ve engellerin tespit edilmesi ve bu konuda lobi ve farkındalık yaratılması amacıyla geliştirilen Sosyal Girişimcilik Projesi kapsamında gerçekleştirilen Türkiye’de Sosyal Girişimcilik” adlı konferans, 31 Mart 2010, Çarşamba günü, 1000-1700 saatlerinde İstanbul Larespark Otel’de düzenleniyor.
  British Council tarafından geliştirilen ve TÜSEV ortaklığı ile yürütülen Sosyal Girişimcilik Projesi, sosyal sorunlara kalıcı çözümler yaratmayı hedefleyen sosyal girişimciler ve sosyal girişimlerle ortak sorunlar üzerinde birlikte çalışmak, deneyimleri paylaşmak ve çözümler geliştirmek amacıyla hayat buluyor. Uygulandığı diğer ülkelerle bilgi alışverişi imkanı da sunacak olan bu proje, Türkiye’de sosyal girişimciliğin gelişmesi için kararlı adımlar atmayı hedefliyor.
   

 • Sosyal Girişimcilik Seminerleri

  TÜSEV, British Council destek ve işbirliğiyle 2010 yılı boyunca ülkemizde sosyal girişimlerin ve sosyal girişimciliğin önündeki fırsat ve engellerin tespit edilmesi ve bu konuda lobi ve farkındalık yaratılması amacıyla Sosyal Girişimcilik Projesi yürütmektedir. Bu proje ile, sosyal bir misyonu bulunan bireysel girişimciler ve STK’lara girişimcilik, yenilikçilik ve yaratıcılık yolu ile toplumsal değişime olumlu katkıda bulunmalarını sağlamak için bir platform oluşturulması; ilgili paydaşlar arasında sosyal girişim modellerinin tanıtılması ve yaygınlaşmasının teşvik edilmesi hedeflenmektedir.
   

 • Sosyal Girişim E-Bültenleri

  Kullanıcıları tarafından sosyal girişimler ve sosyal girişimcilikle ilgili duyuruların interaktif olarak paylaşıldığı www.sosyalgirisim.org adresinden daha etkin bir şekilde faydalanabilmenizi sağlamak üzere iki haftada bir yayınladığımız sosyal girişim e-bültenlerinde Türkiye ve dünyadan sosyal girişimlerle ilgili fon imkanları, eğitimler, etkinlikler, yayınlar gibi duyurularla birlikte her sayıda dünyadan bir sosyal girişime de yer veriyoruz. Portal üzerinden dağıtılan bültenlere ulaşmak için tıklayınız.

 • Sosyal Girişimcilik Uluslararası Web Portalı Yayında

  British Council'in uluslararası bilgi ve deneyim paylaşımını arttıracak bir platform yaratmak ve sosyal girişimciliğe destek olmak amacıyla uluslararası bir web portalı hazırlamıştır. http://skillsforsocialentrepreneurs.co.uk/ adresinden ziyaret edilebilecek İngilizce siteye üye olarak bu alanda yapılan etkinliklerle ilgili haber ve videolara; çeşitli şirketler ve hizmetlerle ilgili bilgiye ulaşabilir, sosyal girişiminizi ve elinizdeki kaynakları paylaşabilirsiniz.