Duyurular

TÜSEV'den Haberler

 • YENİ TÜSEV'den Haberler / 01.07.2016
  Örgütlenme Özgürlüğü Açısından Yabancı STK’ların Kayıt Süreçleri Bilgi Notu Yayınlandı

  TÜSEV Atölye kapsamında yayınlanan "Örgütlenme Özgürlüğü Açısından Yabancı STK’ların Kayıt Süreçleri Bilgi Notu"nda, örgütlenme özgürlüğü hakkı ve STK’ların kayıt olması ile ilgili uluslararası normlar ve standartlar çerçevesinde dikkate alınması önerilen temel ilkeler yer alıyor. Detaylı bilgi ve bilgi notunu incelemek için tıklayınız.

   

 • YENİ TÜSEV'den Haberler / 01.07.2016
  TÜSEV, STK’larda İnsan Kaynağı Yönetimi ve Uygulamaları Konulu Üye Etkinliğini Gerçekleştirdi

  TÜSEV, üyelerinin talep ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve üyeleriyle ilişkilerini güçlendirmek amacıyla 2016 yılı boyunca düzenlemeyi planladığı etkinliklerden bir yenisini gerçekleştirdi. 15 Haziran 2016’da gerçekleştirilen "STK’larda İnsan Kaynağı Yönetimi ve Uygulamaları" konulu etkinlikte, sivil toplumda profesyonelleşme, Türkiye ve dünyada insan kaynağı yönetimindeki eğilimler ve sivil toplum alanında insan kaynaklarının geliştirilebilmesi için atılabilecek adımlar konusunda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuldu. 

 • TÜSEV'den Haberler / 13.06.2016
  Değişim için Bağış Kapsamında Ayın Yazıları Devam Ediyor

  TÜSEV, Değişim için Bağış projesi kapsamında filantropi alanındaki bilgi birikimi ve deneyim paylaşımını yaygınlaştırmak amacıyla alandaki uzmanlar tarafından hazırlanan Ayın Yazıları'nı yayınlamaya devam ediyor. Ayın Yazıları serisi kapsamında, bağışçılık alanındaki eğilimler, iyi uygulamalar ve filantropinin gelişimine katkı sağlayan konularda farklı deneyimleri olan
  uzmanlarla yapılan sohbetler yer alıyor. Aralarında bağışçı ilişkileri yönetimi, katılımcı hibe programları, sosyal etki ölçümlemesi ve sivil toplum- özel sektör ilişkileri gibi konuların yer aldığı Ayın
  Yazıları’na buradan ulaşabilirsiniz.

   

 • TÜSEV'den Haberler / 10.06.2016
  TÜSEV EFC Yıllık Genel Kurul Toplantısına Katıldı

  TÜSEV, üyesi olduğu Avrupa Vakıflar Merkezi (EFC)’nin 26-28 Mayıs tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen Konferansı ve Genel Kurul toplantısına katıldı. Üç gün süren toplantıda mülteci krizinde filantropi ve vakıfların rolü, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve filantropi ilişkisi ile filantropi alanın daralması gibi pek çok konu tartışıldı. TÜSEV, 25 Mayıs tarihinde gerçekleşen ve üyeleri arasında yer aldığı DAFNE (Donors and Foundations Network in Europe) toplantısına katılarak Türkiye’de Suriyeli mültecilerin durumu ve vakıfların bu alandaki çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Konferans hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 • TÜSEV'den Haberler / 07.06.2016
  Sivil Toplum Liderleri Eğitimi gerçekleşti

  TÜSEV’in, Türkiye Vodafone Vakfı işbirliği ile ikincisini düzenlediği Sivil Toplum Liderleri Eğitimi 11-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Uluslararası İşbirliği Kuruluşları